Polskie Radio Program 2 - Dwójka

strumienie (kliknij i słuchaj):

64k

gatunki muzyki:

Classical   Folk   Jazz  

informacje:

kraj: POLAND (zobacz inne stacje z tego kraju)

strona www: http://www.polskieradio.pl/dwojka/

data dodania do katalogu: 2007-04-01

opis: Dwójka jest pierwszą i jedyną stacją ogólnopolską poświęconą kulturze wysokiej. Na naszej antenie prezentowana jest przede wszystkim muzyka klasyczna, ale również folkowa, jazz, piosenka literacka. To jeszcze nie wszystko - z wielką uwagą przyglądamy się wszelkim wydarzeniom kulturalnym. Literatura piękna, teatr, kino, sztuki plastyczne to dziedziny, którym poświęcamy zawsze wiele miejsca.

Rolą Programu 2, jako stacji publicznej, jest upowszechnianie kultury i spełnianie potrzeb intelektualnych i kulturalnych słuchaczy. Dla wielu z nich, szczególnie tych z mniejszych miejscowości, jesteśmy często jedyną filharmonią czy teatrem.

Program 2 Polskiego Radia słynie z transmisji koncertów oraz przedstawień operowych. Pozwala na to współpraca z radiofoniami publicznymi w ramach Europejskiej Unii Radiowej. Dzięki temu słuchacze mają możliwość uczestniczenia w niezwykle atrakcyjnych wydarzeniach, jakie odbywają się na całym świecie. Na antenie Dwójki usłyszeć można nagrania z bogatego zbioru archiwum Polskiego Radia. Prezentowane są wybitne interpretacje mistrzów oraz nowości płytowe. Pod szyldem Dwójki odbywają się koncerty w Studiu imienia Witolda Lutosławskiego w Warszawie. Naszą ambicją jest rejestracja całego narodowego dorobku muzycznego, a szczególny nacisk kładziemy na muzykę współczesną, co ma pierwszorzędne znaczenie dla promocji naszej kultury w kraju i na świecie.

zobacz również:

Polskie Radio Czwórka

Polskie Radio Program 1 - Jedynka

Polskie Radio Program 3 - Trójka

oceń stację:

średnia ocena: 5.00

liczba głosów: 1

klik-fm: 14024


zobacz komentarze (2)

wróć do kataloguURL: (wyślij link znajomym)

Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie. Dowiedz się więcej